image33

TOPLU HAYAT

Bilgiler

Trt Okul Kanalı tarafından yaptırılan, Özge Özpirinçci'nin sunduğu programda, kent yaşamında dikkat edilmesi gereken hususlar ele alınıyor. Kişilerin haklarına saygı, araba kullanma ve müzik dinleme gibi hayatın çok farklı alanlarına dair konular farklı bir formatta ve mizahi bir üslupla işleniyor. 39 bölüm ve her biri 20 dakikadan oluşan bir yapımdır.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2011

TRT OKUL

image34

KAFKAS İSLAM ORDUSU

Bilgiler

KAFKAS İSLAM ORDUSU Trt Belgesel tarafından Cordoba Animasyon Studyosu'na yaptırılan belgesel serisidir.“Yenilgi Sanılan Zaferler”, “Zafer Zamanı”, “Olmak veya Olmamak”, “Zamana Karşı” ve “Uzun Yol” isimlerini taşıyan 5 bölümden oluşan belgesel, Osmanlı ordusunun Birinci Dünya Savaşı’nda Azerbaycan ve Dağıstan’da gerçekleştirdiği askeri harekâtı anlatmaktadır. 5 bölüm ve her biri 40 dakikadan oluşan bir belgeseldir.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2010

TRT BELGESEL

image35

KUT-ÜL AMARE

Bilgiler

Trt Belgesel tarafından Cordoba Animasyon Studyosu'na yaptırılan, 19 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı ordusunun Irak'ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı zaferi anlatan belgesel serisidir.  4 bölüm ve her biri 20 dakikadan oluşan bir belgeseldir. 

Ayrıntılar

YAPIMCI 


2012

TRT BELGESEL

image36

FOTOJEN

Bilgiler

FOTOJEN Trt Okul Kanalı tarafından Cordoba Animasyon Stüdyosu'na yaptırılan Fotojen'de fotoğrafa dair her şey anlatılmaktadır. Siyah-beyaz ve renkli fotoğraf çekimi, fotoğraf banyosu, baskı, filtreler, objektifler… Ünlü fotoğrafçılarla keyifli sohbetler… Daha iyi fotoğraf çekmek ve etkili sunum yapmak için gerekli püf noktaları... Fotoğraf dünyasından haberlerin anlatıldığı bir televizyon programıdır. 13 bölüm ve her biri 10 dakikadan oluşan bir yapımdır.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2009

TRT OKUL

image37

BUNA DEĞER

Bilgiler

Dünyanın uzak ülkelerinde, zorluklar ve yetersizlikler altında, ülkelerinde ki gelecek kuşaklara eğitim vermeye çalışan bu yolda alternatif teknikler ve yollar üreten yerel eğitimcilerin öyküleri ekrana HD teknolojisiyle getiriliyor. Yerine göre değişiklik gösteren bu mekanlar arasında bazen Nil nehrinin yanında çatısı olmayan bir medresede Kur’an eğitimi almaya çalışan çocuklar başka bir yerde ise elektriği olmayan bir köyde öğretmenlik yapmaya ve okulu idare etmeye çalışan bir okul müdürünü izleyeceğiz. Farklı coğrafyaların ve yaşamların en güzel görseller ile gösterildiği belgeselde eğitimciler ve eğitim araç ve mekânları da detaylı olarak ekran geliyor.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2015

TRT WORLD

image38

İLE BİR GÜN

Bilgiler

Yapımını Cordoba Prodüksiyon’un üstlendiği ”İle Birgün”, 25’er dakikalık 13 bölümden oluşuyor. Her bölümde dünyanın farklı coğrafyalarından farklı yaşam hikâyelerine yer veriyor. 9-12 yaş aralığındaki kız çocuklarının yaşamlarına şahit olacağımız bu hikayelerde bazen mülteci, bazen şehit kızı bazen ise hem yetim hem öksüz bir çocuğun gözünden Müslüman coğrafyasındaki sorunları gözler önüne seriyor.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2015

TRT WORLD

image39

YÜZLER

Bilgiler

Her bölümde dünyanın farklı coğrafyalarından farklı yaşam hikâyelerine – mesleklere sahip kişilerin portreleri – alternatif yaşamları ekrana HD teknolojisiyle getiriliyor. Dünya’nın birbirinden uzak bölgelerinde birbirinden farklı meslekleri. Bazen birinin diğerinde garipseneceği bir meslek kolu bazen ise aynı mesleğin birbirinden farklı sunum ve işleyişinin yansıtıldığı iki ayrı ülke. Yıllarca işinde ustalaşmış zanaatkarlar, sözleri altın bir nasihat değerinde ustalar. Yaşamları, aileleri, zanaatları ve sanatları ile birbirinden farklı yüzler kendi anlatımları ve bizim aracılığımızla en güzel kareler eşliğinde ekrana geldiği “Yüzler” belgeseli, her hafta TRT ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2015

TRT BELGESEL

image40

OSMANLI’NIN İZİNDE

Bilgiler

Osmanlı'nın izinde belgeseli.

Ayrıntılar

YAPIMCI


2016

TRT BELGESEL